Ženská aliance aukci nezvládla: Katka ze hry vůbec nemusela vypadnout!

Publikováno 16. 5. 2018
Robinsonův ostrov - 29. díl - 7
Zdroj: TV Nova
Robinsonův ostrov - 29. díl

„Já tu vládnu. Muselo by se stát něco mimořádného, nepředstavitelného a naprosto šíleného, aby to teď mohlo narušit moje plány.“ – Marty Piombo, Survivor: Nicaragua

Přehrát poslední díl

Tábor na dvě půlky
Zatímco Blanka, Zina a Martina trestuhodně perou jedné filipínské rodině a na řešení hry jim nezbývá čas, Mirek, Katka a Terry se už nemůžou dočkat oznámené aukce. Ale i přesto, že už si všichni tři dělí vytoužené jídlo aliance nealiance, hra stále běží. A Mirek je hrozba i cíl.

 

Terry s Katkou proto už přemýšlí i nad herními výhodami, které aukce může poskytnout. Nakonec je plán vcelku jednoduchý. Zbytečně neutrácet, spoléhat na to, že Blanka bude čekat na výhodu do hry a dostat nějaké peníze z Mirka, když už chce ty steaky. Teorie je tedy zvládnutá dobře.

Robinsonův ostrov - 29. díl - 10
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - 29. díl

Aukce
Hned na první položce ale plán letí z okna, když Terry vyhazuje peníze za trochu jídla. A aby toho nebylo málo, ze všech lidí se Katka s Blankou začínají přetahovat o další kousek jídla a Blanka vítězí. Tolik k původnímu plánu ženské aliance. Ale Katka nakonec ovládne svůj hlad. Proto se může s Mirkem dostat do situace, kde jsou oba ochotni vyhodit veškeré startovní peníze za herní výhodu a Katka je v tahání kamenů v danou chvíli ta „šťastnější“. Ale zatímco Katka se po přečtení své dobré rady nad zlato snaží tvářit co nejspokojeněji, Mirek je evidentně frustrovaný natolik, že se pustí do přihazování na kávu s koláčem.

 

Ale naštěstí pro něj, soupeřem je mu Terry, která je ochotna dát tolik, že se Mirek přemůže a uklidní. V tuto chvíli mu zbývá více než dvakrát tolik peněz než ostatním a může si další předmět, nápovědu ke skryté imunitě, dovolit koupit za příjemnou sumu. A možná právě proto mu nevadí přihodit víc, než komukoliv zbývá, koupit hned i další předmět a shodou okolností i předmět poslední. Náhrdelník imunity na kmenovou radu, která začíná teď.

Robinsonův ostrov - 29. díl - 13
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - 29. díl

Kmenová rada
Je víc než nepravděpodobné, že by se za tak krátkou dobu stihly aliance extrémně změnit a drobná porada Ziny s Mirkem o samotě mimo lavici docela dobře naznačuje, že je situace od minulé rady konstantní. Možná i proto je tentokrát kmenová rada jedno velké divadlo. Rozdíl je ale v tom, že ženská aliance hraje divadlo na Mirka kvůli radám budoucím.

 

Mirek a Zina hrají divadlo pro tuhle radu. A tak se Blanka, Terry, Martina a hlavně Katka po hlasování mohou zděsit, protože Mirek krom nápovědy k nové skryté imunitě má jednu takovou v kapse už teď. A jejím zahráním vynulovává hlasy pro Zinu. Vypadává tak Katka poměrem hlasů 2-0 a nezbývá jí, než jít čelit lidem, které vyloučila, na Ostrov vykoupení.

Robinsonův ostrov - 29. díl - 8
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - 29. díl

Pátkova cena
Nejlepší den měl rozhodně Mirek. A proto tentokrát Mirek vítězí. Je v tom kousek sebeovládání i pořádný kus štěstí, ale těžko byste si mohli přát lepší výsledek, než získat v pár momentech náhrdelník imunity, nápovědu ke skryté imunitě a ještě s pomocí vlastní skryté imunity vyřadit jednu z největších fyzických i taktických hrozeb, které ve hře zbývají. Přitom Katka při aukci vlastně neudělala nic špatně. Ale na to se historie ptát nebude. Mirek zcela logicky došel k závěru, že právě téma nápovědy ke skryté imunitě ohromně zmenšuje pravděpodobnost, že by si někdo mohl myslet, že už jednu má.

 

Navíc to, že si podle této psané instrukce měl být schopen okamžitě opatřit náhradu za tu stávající, mu určitě dodalo kuráže k tomu, aby se zkusil zbavit Katky, která mu ve fyzicky založených výzvách o náhrdelník imunity šlape na paty. Kolem a kolem a při vší úctě k Zině a Mirkovi jako věrnému spojenci, záchrana Ziny je pro Mirka spíše takový bonus a hlavní cena je odstranění Katky. To, že to byl dobrý tah z jeho strany, ještě umocňuje předpoklad, že by právě kvůli oné nápovědě ženská aliance mohla obětovat jednu ze svých.

Robinsonův ostrov - 29. díl - 6
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - 29. díl

V situaci bez Ziny a při převaze čtyř hlasů proti jednomu Mirkovu by tak dost možná i přes zahranou imunitu nemohl Mirek vybrat, kdo z žen vypadne. Stačilo by totiž, kdyby jedna z žen hlasovala pro jinou. Koneckonců do finále přeci čtyři lidé nemohou. Ani když to jsou ženy a ani když jsou v alianci.
Mirek tedy udělal v tomto kole to nejlepší, co mohl, a zbavil se obrovské hrozby. Poučení pro ostatní je jednoduché – Pokud si jste příliš jistí na to, abyste nepředpokládali a nepřipravili jste se na nejhorší možný scénář, dost možná toho budete litovat.

 

Jak ztráta Katky zamává ženskou aliancí? A jak se popere Mirek s nálepkou největší hrozby ve hře dál? Bude mu Zina vděčná, nebo si uvědomí, že vedle Mirka by nemusela mít nejlepší šance na celkové vítězství? A jak do hry zasáhne Ostrov vykoupení?

Robinsonův ostrov - 28. díl - 10
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - 28. díl

Premiérové díly reality show Robinsonův ostrov můžete sledovat každé pondělí a středu večer na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Miroslav Kříž TV Nova