Hlavou proti zdi podruhé! Kalinga opět vyškolila Manobo v taktice

Publikováno 16. 4. 2018
Robinsonův ostrov - Soutěžící Bára
Zdroj: TV Nova
Robinsonův ostrov - Soutěžící Bára

Hlavou proti zdi podruhé! Kalinga opět vyškolila Manobo v taktice

„Předvídatelnost je v této hře skvělá.“ - Brendan Synnott, Survivor: Tocantins

Ticho před bouří
Zatímco původní červený kmen nepřestává plánovat a hledat mezery v jednotnosti papírově početnějšího Manoba, bývalý žlutý kmen se válí. Pokud se zrovna nesnaží nahnat do náručí Kalingů další hráče. Zdá se totiž, že když už se Bára nehodlá se skupinou okolo Ondry a Jardy ani bavit, terčem vtípků a blahosklonných poznámek se stala Zina. Jestli je tohle dobrý nápad jak udržet Terry vypočítanou většinu, usuďte sami. Nejsou tu totiž jenom původní dva kmeny, ale i pár dalších lidí.

Radim z Robinsonova ostrova
Zdroj: TV Nova

Volné hráčky
Prvně je tu Blanka, která má dost toho, že by měla být v alianci Manobů ‘trpěna‘. A dokonce má i vlastní plán. Chtěla by totiž alianci žen, a není netrpělivá. Když za ní tedy přijde Katka, nedělá jí sebemenší problém souhlasit s poselstvím Kalingy. Jak sama říká, je je vlastně jedno, kdo vypadne, pokud to bude muž.
Pak je tu Zina, která přichází za Radimem sama od sebe, evidentně taktéž nespokojená se svou pozicí ve žluté alianci. Bohužel její pověst neřízené střely jí ve vyjednávání příliš nepomáhá, ale žebráci si nemohou vybírat, a Radim to ví, i když to se Zinou sehrál dost nepřesvědčivě.
A nakonec je tu Manobem odkopnutá Bára. Bára, která se sebou očividně odmítá nechat zametat a je vědoma si své pozice. Ta chce pomstu. Tedy Ondrovu hlavu na stříbrném podnosu, a tím podmiňuje svou věrnost Kalinze. Možná by neškodilo přidat i nějaký důvod pro červený kmen, ale kolem a kolem, Bára se chová logicky. Prostě chce něco za něco. Její hlas za herní život jejího nepřítele.

Martin z Robinsonova ostrova málem přišel o palec - 9
Zdroj: TV Nova


Čachry s imunitami
Martin měl vcelku pěkný týden. Jak dobře se asi musíte cítit, když vyhrajete individuální imunitu v první hře? A jak se vám nálada ještě zlepší, když vám Zina znenadání, i když přede všemi, jen tak odevzdá ještě svou skrytou imunitu jako bonus? Někdy vám asi jednoduše všechno vychází. Nebo ne? Ve hře jsou totiž ještě další imunity. Konkrétně Bizonova dědičná, o které vědí všichni kluci už od prvního dne, a pak skrytá imunita Radima, o které ví jen menší okruh lidí. Ale protože ta Radimova není tak limitovaná jako Bizonova, rodí se plán, jak pojistit úspěch na první kmenové radě po sloučení. A čert ví, co se svou falešnou imunitou udělala Blanka.

Robinsonův ostrov - Blanka
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - Blanka

Kmenová rada
Tentokrát to byla skutečná bitva. Nejvýraznějšími řečníky byli za žluté Mirek, a za červené Radim. Na jedné straně byl však problém přílišné sebejistoty. Slovy klasika by to šlo shrnout asi tak, že Manobové vrhali kostky, aniž by si všimli, že Král Kalingy zatím hraje šachy, a navíc celou dobu používá hned 3 královny. A Manobové svého otevřeného útoku na Radima mohli hned po hlasování litovat, když za něj jeho spojenec Bizon zahrál dědičnou imunitu, o které všichni muži věděli. Asi zapomněli. A ani rychlý pokus o nápravu, Martinova imunita od Ziny, zahraná pro Mirka, už nemohla nic změnit na tom, který kmen z této rady odejde vítězně. Kalinga zocelená spoustou kmenových rad před sloučením totiž své hlasy rozdělila rovnoměrně mezi Mirka a Jardu, a po odečtení všech neplatných lístků se jmény tak na Jardovo vyřazení na Ostrov Vykoupení stačily pouze 3 hlasy z celkových třinácti.

Robinsonův ostrov - Soutěžící Bára
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - Soutěžící Bára

Pátkova cena
V tomto herním úseku nejvíce vylepšila svou pozici ve hře Katka. K sobě si připoutala Blanku a tím položila základy možné aliance žen. Zároveň svou prací zařídila své stávající alianci další hlas na této radě. Nejspíš taky usoudila, že když s Bárou jedná Radim, a Ondra nebude vyloučen, hlavní část Bářiny nespokojenosti padne právě na Radima. A Bizon odevzdal svou imunitu, a tím se trochu srovná rozložení sil i uvnitř aliance Kalingy. Nelze opomenout ani fakt, že Radim je stále hlavní cíl všech útoků zvenčí, a Katka se tak velmi dobře může skrýt v jeho stínu. A dost možná si už potají brousí nůž, kterým by mohla v příhodnou chvíli převzít moc.

Otázka ale zní, neohlédne se náhodou Král Kalingy dřív, než bude mít tento nůž v zádech?

Nezbývá než sledovat další díly Robinsonova Ostrova každé pondělí a středu na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jarda z Robinsona promluvil o největší chybě na kmenové radě! Ví, co by ho zachránilo

ZRADA NA OSTROVĚ: Bára zuří a jeden ze soutěžících to odnese!