Falešná skrytá imunita jako hrozba: Blanka na ostatní míří nenabitou zbraní. Jak z toho ven?

Publikováno 1. 4. 2018
Robinsonův ostrov - Katka, Blanka a Bára
Zdroj: TV Nova
Robinsonův ostrov - Katka, Blanka a Bára

Falešná skrytá imunita je zábavná věc. Obzvláště v rukou někoho, kdo je na špatné straně hlasovacích čísel. A v posledních událostech hry začíná mít úžasně zábavnou roli. Stala se totiž problémem naprosto pro všechny. Včetně Blanky samotné. Jak?

Přehrát poslední díl

Projděme si, co se vlastně s falešnou skrytou imunitou děje, abychom mohli dojít k nějakému závěru. Blanka se cítí v ohrožení, a tak vyrobí falešnou imunitu. Vymyslí plán, jak ji legitimizovat. Ale stále ví, že je to falešný plán, protože falešná imunita prostě nefunguje. Řekne Báře, že má skutečnou skrytou imunitu. Pak řekne i Terry, že má skrytou imunitu. Terry běží své mužské alianci oznámit, že Blanka má skrytou imunitu.To je samozřejmě ohromný potenciální problém pro dominantní (Dominikovu) alianci.


Dominik vymyslí další falešný plán, jak Blanku donutit zahrát skutečnou imunitu. Jde Blance říct, že pro ni bude hlasovat. Předpokládá, že Blanka bude předpokládat, že když pro ni hlasuje Dominik, bude pro ni hlasovat i Dominikova mužská aliance, a zahraje skrytou imunitu. Skutečný plán je, že zbytek Dominikovy aliance vyhodí Báru, a zbaví se tak jak Báry, tak Blančiny imunity. Problém je ale v tom, že Blanka imunitu zahrát nemůže. Protože je prostě falešná a nefunguje. Máme tu tedy falešný plán proti falešnému plánu:
 

– Blanka dělá, co může, aby přesvědčila kmen, že má vyhodit Báru.
 

– Většina mužské aliance se na kmenové radě tváří, že chce vyhodit Báru.
 

– Bára se snaží, aby kmen vyhodil Báru.
 

– Většina mužské aliance a Terry hlasují pro Báru.
 

– Dokonce i Blanka sama hlasuje pro Báru.
 

– Blanka nehraje ‘skrytou imunitu‘.

– Kmen se diví, že Blanka nehraje skrytou imunitu, i když ví, že dostane hlasy.

– Bára vypadává.

– Bára na odchodu veřejně říká, že Blanka má skrytou imunitu.
Kmen je zděšen potvrzením informace, že Blanka má ‘skrytou imunitu‘, a nezahrála ji, i když se měla cítit v ohrožení, a zahrát ji.
 

– Kmen začíná Blanku považovat za mnohem větší hrozbu, než předpokládal. Chladnokrevně přeci nechala skrytou imunitu v kapse, když mohla vypadnout!

Blanka s Bárou o imunitě
Zdroj: TV Nova

Blanka by ale měla být zděšena také. Byla přece označena za hrozbu. Má skrytou imunitu! Jenže ta imunita je falešná, prostě nebude fungovat, pokud dostane většinu hlasů.
 

Jaký z toho plyne závěr?
Kmen má strach z Blanky. Manobové si myslí, že na ně Blanka míří metaforickou zbraní, a proto se jí bojí, a dost možná se jí chtějí i zbavit. Blanka to ví. A taky ví, že zbraň, kterou na ně míří, není nabitá. Úžasná situace. Cena Blankou vyrobené cetky raketově stoupla. Problém je ale v tom, že má cenu jen pro všechny ostatní, kromě Blanky.


Otázka ale zní jinak.
 

Robinsonův ostrov - Soutěžící Blanka
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - Soutěžící Blanka

Chce si Blanka dál hrát s ohněm a mířit na kmen zbraní, o které ví, že není nabitá? Nebo zbraň zkusí s někým z kmene směnit za trochu dobré vůle a postranní naději, že se kmen podezřívavě začně dívat na toho někoho jiného a Blance dá pokoj?
Navíc by to mělo tu skvělou výhodu, že by se ji ten někdo mohl pokusit použit, no ne?
 

Až je jednomu líto, že to celé naruší sloučení kmenů.
 

Jak se to s falešnou imunitou vyyvine dál? Sledujte Robinsonův ostrov každé pondělí a středu na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


 

Miroslav Kříž