Dědičná imunita a Bizonovo rozhodnutí: Bylo lepší se o informace podělit, nebo nedělit?

Aktualizováno 13.2. 2018 14:29
Robinsonův ostrov - Soutěžící Bizon
Zdroj: TV Nova
Robinsonův ostrov - Soutěžící Bizon

Bizon našel v truhle první výhodu do hry, což mu může v soutěži dost pomoct. Podle pravidel se o tuto informaci mohl se soutěžícími podělit, nebo taky ne. Rozhodl se správně?

Přehrát poslední díl

Bizon byl sice svým původním kmenem označen za nejslabšího, ale proč je prozatím jediný, kdo stoprocentně ovlivní celý průběh druhé řady Robinsonova ostrova? Bizon totiž v truhle našel první výhodu do hry, dědičnou imunitu – a dle pravidel je jeho a jenom jeho.

Robinsonův ostrov - dědičná imunita
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - dědičná imunita

Proč mohlo být dobré se nedělit?
Protože informace znamenají ve hře moc, a když nepřítel neví, co máte, o to více se bojí. Mohl by to být přece symbol imunity, který lze hrát kdykoliv. Nebo dva hlasy. Cokoliv, co může zničit nějaký plán kdykoliv, ne jen při 13 nebo 6 hráčích jako dědičná imunita. A Bizonovi by se určitě v této chvíli hodilo něco, čeho by se na něm soupeři mohli bát. A že mu to zvětší terč na zádech? No a co, stejně už ho tam má. Navíc mohl tuhle informaci „prodávat“ jako projev důvěry jen několika vybraným lidem, a tak svou pozici zlepšit, a nebo si ji prostě jen nechat pro sebe a blafovat.

 

Proč bylo dobré se podělit?
Z toho, co Bizon přečetl, se diváci dozvěděli hned několik zajímavých informací. Bizon může dědičnou imunitu zahrát v 13 nebo 6 zbývajících hráčích a na dané radě být imunní proti hlasování. Zdálo by se, že je to spíše prokletí, když každý ví, že něco takového máte. Lidé by se vás totiž zcela logicky mohli zkusit zbavit dřív, než vám taková výhoda k něčemu bude. Ale tady přichází problém. Bizon také může dědičnou imunitu někomu darovat zatímco je ve hře, a když bude vyloučen, dokonce ji někomu darovat MUSÍ.

Robinsonův ostrov - 2. díl - 6
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - 2. díl

Když o ní každý ví, může být v rukou kreativního hráče úžasným nástrojem k vyjednávání/vydírání i před hlasováními, kde žádnou okamžitou moc nemá. Ostatně, jakmile budou jednou aliance známé, může majitel dědičné imunity pronést hned několik zajímavých vět:


1. Když budeš hlasovat se mnou, dám ti dědičnou imunitu.


2. Když tvoje aliance nebude hlasovat proti mně, dám ti dědičnou imunitu.


3. Pokud mě dneska vyloučíte, všem řeknu, že jsem ti dal dědičnou imunitu a navíc ji dám tvému největšímu soupeři.


Robinsonův ostrov - 2. díl - 2
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - 2. díl
  


Premiérové díly reality show Robinsonův ostrov můžete sledovat každé pondělí a středu večer na TV Nova.

  

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Miroslav Kříž