Aktualizováno 13.2. 2018 12:49

VELKÝ PŘEHLED: Typy charakterů soutěžících Robinsona! Kdo je kdo? A kdo to byl v minulé řadě?

Robinsonův ostrov: Staré a nové kmeny
Zdroj: TV Nova

16. Mocichtivý Macho
Konečně jsme se dostali k prvnímu novému typu pro sezónu. Mocichtivý Macho bývá člověk, který je v profesním životě svým vlastním pánem, nebo aspoň někdo, kdo je zvyklý, že se jeho příkazy poslouchají. Nemusí být nevyhnutelně bohatý a mocný, ale rád šéfuje, rozhoduje, a hlavně kontroluje. Ne vždycky je to pro hru dobrá věc, většinou spíš naopak, protože tvrdohlavé prosazování vlastní vůle může dost rychle převážit dobré výkony ve výzvách, a tento typ jde ze hry. Na mě tak na první pohled působí Jarda, tak uvidíme.

Robinsonův ostrov - Soutěžící Jarda
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - Soutěžící Jarda

15. Vidím tvůj periskop
Tenhle typ patří rozhodně k těm nevypočitatelnějším. Je to žena, většinou kolem čtyřicítky, která je většinou velmi chytrá, a velmi dobře dokáže číst v lidech a prohlédnout jejich masky. Její problémem ovšem je, že ne tak často se v prohlížení ostatních lidí zastaví, aby se zamyslela, jak působí ona sama na tyto lidi, hlavně když je kvůli tomu, že je prohlédla, peskuje. V nové řadě je to Zina. Bude pro Terku z první řady důstojnou nástupnicí.

Robinsonův ostrov - Soutěžící Zina
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - Soutěžící Zina

14. Cynický idealista
Cynický idealista bývá člověk, který je zvyklý mít nějakou autoritu. Může to být policista, hasič, voják, nebo třeba i majitel menšího podniku. Není přehnaně hodný a přátelský, ale rozhodně nebývá přímo zlý. Ale především to je někdo, kdo se rád dívá na svůj morální kompas, a někdy ho i rád zkouší ukazovat ostatním. Jak to působí ve hře, kde jsou tajemství a lži na denním pořádku. Tentokrát tuhle pozici obsadí Mirek, který ji převezme po Bidlovi.

Robinsonův ostrov - Soutěžící Mirek
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - Soutěžící Mirek

13. Všeználek
Všeználek je přesně to, co od tohoto slova čekáte z hlediska hry. Bývá to superfanoušek, který dobře rozumí strategii a herním mechanismům. Někdy může mít i velmi dobré školy a vědomosti. Jenomže jeho kámen úrazu bývá, že zkouší hrát moc agresivně moc brzy. Prostě si nemůže pomoct. A pokud mu náhodou pád nezapříčiní hned tohle, někdy bývá jeho dalším problémem arogantnost, když se mu ve hře daří. A tohle je pro každého hráče spolehlivě ta nejhorší vlastnost, kterou u vás protihráč může vidět a ukázat ostatním. Pro nás to bude Jenda. V první sérii nám tento post okupoval Míla.

Robinsonův ostrov - Soutěžící Jenda
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - Soutěžící Jenda

Miroslav Kříž

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.