Aktualizováno 13.2. 2018 14:28

Taktika na ostrově pod drobnohledem: Jak si noví Robinsoni vedli? Tohle byly jejich největší chyby a přešlapy!

Taktika na Robinsonově ostrově
Zdroj: TV Nova
Taktika na Robinsonově ostrově

Kmenová rada se zatím nekonala, i tak toho Robinsoni stihli během prvních dvou dnů na ostrově opravdu hodně. Podívejte se na podrobný rozbor jejich taktiky!

Přehrát poslední díl

Robinsoni byli nejprve rozděleni do dvou týmů, mužského a ženského. V této sestavě sice strávili pouhý jeden den, za tu dobu však stihli udělat několik velkých rozhodnutí – vybrat předměty pro svůj kmen a hlavně určit nejsilnější a nejslabší článek týmu. Jak Zina, tak Bizon zvládli tuto situaci poměrně dobře. SVé frustrace totiž sdělili na tom jediném správném místě – sami před kamerou. Případná scéna totiž mohla jejich situaci jedině zhoršit.


Zatímco Zina chce svůj špatný první dojem zkusit napravit tvrdou prací v táboře, Bizon v truhle našel výhodu do hry, která by mohla mít zásadní vliv na dění v celé sezóně – dědičnou imunitu.

Ženy z nové řady Robinsonova ostrova
Zdroj: TV Nova Ženy z nové řady Robinsonova ostrova

Tábor žen
Z herního hlediska v něm byla situace poměrně poklidná, všichni považovali Zinu za předem odepsanou, a kromě dvou zajímavých dvojicí Katka/Martina a Janina/Káťa se aliance řešily jen v dost teoretické rovině. Katka se dokonce pomalu pokoušela vtáhnout do této aliance Terry, která na oplátku chtěla Katku dotlačit do stejného výsledku, tedy společné aliance atleticky silnějších žen.

 

To vše ale probíhalo celkem v poklidu, evidentně s představou, že když náhodou kmen žen prohraje, všichni přeci vyřadí Zinu. Krom jedné anomálie – Blanka totiž umí počítat dost dobře na to, aby došla k výsledku, že po Zině by dost rychle mohla být na řadě ona sama, a tak zkoušela Janinu alespoň trošku navnadit plánem, že by nad kmenem mohly mít kontrolu ony dvě. Problém by byl ale v tom, že předpokládaná aliance by podle Blančina plánu měla zahrnovat krom Janiny, Káti a Ziny také Katku, která je s Martinou jedna ruka. Každopádně to nevypadalo, že by v táboře žen byla veřejně namalovaná pomyslná čára v písku, která by oddělovala dvě znepřátelené strany, a pokud ano, tak to byl spíše kruh, který byl kolem Ziny.

Muži z nové řady Robinsonova ostrova
Zdroj: TV Nova Muži z nové řady Robinsonova ostrova

Tábor mužů
V táboře mužů tahle čára naopak byla. Vytvořily se zde skupiny kolem dvou úhlavních nepřátel – Karla a Dominika. Takže zatímco na jedné straně byla původně skupina fyzicky silnějších mužů kolem Dominika ve složení Jarda, Mirek, Martin a Ondra, kolem Karla se sebrala skupinka vyděděnců, kteří shodou okolností téměř všichni obdrželi nějaký ten hlas pro volbu nejslabšího, tedy Radim, Petr, Bizon a benjamínek sezóny Jenda. Největší problém byl v počtu mužů – 10. A pět na většinu z deseti nestačí...

 

Ještě překvapivější je fakt, že zatímco Petr koketoval s Dominikem, Mirek byl zajedno s Karlem a Radimem. Obě skupiny zkusily získat si většinu a obě na to šly podobně otřesným způsobem. Zatímco Ondra de facto Bizonovi nabídl být číslo 6 v alianci šesti lidí s tím, že vyhodí Karla, Bizon odpověděl stejně tak špatnou větou „Musím si to rozmyslet“, kterou si Ondra nemohl přeložit jinak než jako „Spíš ne, ale bylo by fajn kdybyste si mysleli, že říkám ano“.

 

O kousek dál se mezitím odehrával naprosto stejný rozhovor, kde si Radim počínal jako hráč mnohem hůř než Ondra a Martin mnohem lépe než Bizon. Martin totiž Radimovi řekl přesně to, co věděl, že chce slyšet, a Radim okamžitě na vějičku skáčil a vyzvonil mu kompletně všechno. Martin mu to dokonce potvrdil i potom, když mu Radim řekl doslova to, co Ondra zkusil nabídnout Bizonovi skrytě. „Je nás pět, a hledáme šestýho.“

 

To Martin zvládl tenhle rozhovor výborně, protože narozdíl od Ondry, který odešel od Bizona s odpovědí typu ‘hodně hodně možná ano, na které se nedá vůbec spolehnout‘, Radim odešel téměř kompletně přesvědčený, že právě přibral do aliance Martina. Ale všechny karty držel v rukou právě Martin. V sportovní terminologii bychom mohli popsat výsledky rozhovorů jako Ondra-Bizon: 1-1, Radim-Martin: 0-2.

Robinsonův ostrov - dědičná imunita
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov - dědičná imunita


Jak si v Robinsonově ostrově správě získat spojence? Pokračování článku naleznete na další straně!

 

Miroslav Kříž

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.