Aktualizováno 15.5. 2017 13:55

ODHALENÍ ZE ZÁKULISÍ: Jen tři? Ani náhodou. Robinsonův ostrov se natáčel na mnohem větším množství ostrovů!

První řada světově úspěšné reality show Robinsonův ostrov skončila. Vítězem se stal třiadvacetiletý student Marek Orlík. Jak ale vůbec mohlo proběhnout tak mohutné natáčení? Nyní vám přinášíme ty největší zajímavosti ze zákulisí soutěže!

Přehrát poslední díl

 44 nekonečných dní strávilo 18 Robinsonů v jihovýchodní Asii v prostředí exotických Filipín. Konkrétně šlo o oblast provincie Camarines Sur, poloostrov Caramoan a celou řadu přilehlých ostrovů. Samotná cesta z Prahy na místo natáčení trvá přibližně 2 dny (letecky Praha - Manilla -> letecky Manilla - Naga -> autobusem/lodí přímo na místo natáčení).

 

Kdo si ale myslí, že je tato oblast bezpečná, je na omylu. V divoké džungli žije jeden z nejjedovatějších hadů na světě Vodnář Belcherův (Belcher’s Sea Snake). Žije v moři i na souši a jeho tenké tělo má obvykle chromově žlutou barvu s modrozelenými pruhy. Jeho jed je velmi nebezpečný a silný. Jen pár miligramů by zabilo až tisíc lidí. Naštěstí má ale tento plaz mírnou povahu a než člověka kousne, musí se sám cítit v ohrožení.

Had na Robinsonově ostrově - 1
Zdroj: TV Nova

 

Soutěžící i produkci trápili po celé natáčení "kamarádští a přítulní" paraziti – písečné mušky a blechy. Všichni se naopak spřátelili s tzv. gekony (všudypřítomné roztomilé ještěrky, které loví hmyz a pavouky a v noci vydávají hlasité zvuky).

 

Podmínky pro Robinsony jsou ale bez rodílu neúprosné. Před nástupem na ostrov museli všichni soutěžící odevzdat vypnuté mobilní telefony. Stejně tak všechny ostatní osobní věci. Každý hráč pak ještě musel projít detailní prohlídkou těla, pro případ, že by ukrýval nějaký předmět, který by si chtěl vzít s sebou na ostrov. Pro některé soutěžící mohl život offline a bez osobních věcí představovat nemalou překážku, která je ve výsledku velmi psychicky oslabila.

Robinsonův ostrov: 9. díl - souboj o imunitu
Zdroj: TV Nova

 

Natáčení Robinsonova ostrova příliš nepřálo počasí. Točilo se totiž v období dešťů, a všechny tak často trápily silné a prudké lijáky. Produkce musela být také velice opatrná při převážení veškeré kamerové a zvukové techniky po moři. Ta byla pečlivě uložená ve voděodolných obalech. 


Robinsonův ostrov: Návrat do reality
Zdroj: TV Nova

 

Natáčení Robinsonova ostrova v číslech:

- show se natáčela na téměř deseti různých ostrovech
- soutěžící strávili na ostrovech 44 dnů, produkce o 6 dnů více (přípravy zahájení natáčení a po ukončení balení a úklid)
- štáb show čítá 30 členů (kameramani, zvukaři, produkční, reportéři, atd.)
- při přípravě her pomáhali také místní obyvatelé znalí prostředí a podmínek - cca 10 Filipínců
- štáb měl každý den k dispozici 3–4 lodě, každá z nich se denně projela až desetkrát
- lodě využívané pro natáčení jedné řady této reality show spotřebovaly až 200 000 litrů benzinu

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
BRAVO! Kam dal milionář Marek peníze ze své výhry? Podívejte se, komu a kolik přispěl! VIDEO


ROZVERNÝ ONDŘEJ NOVOTNÝ: Prozradil detaily z chystané druhé řady Robinsonova ostrova!

 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.