Aktualizováno 15.1. 2018 14:27

O FORMÁTU: O čem v reality show Robinsonův ostrov půjde?

Robinsonův ostrov
Zdroj: TV Nova
Robinsonův ostrov

Televize Nova přináší do České republiky druhou sérii nejdrsnější reality show v její historii – Robinsonův ostrov. Na první díl se diváci mohou těšit již brzy. O čem tato drsná reality show bude? Jaké soutěže na účastníky čekají?

Televizní fenomén, který patří mezi nejúspěšnější světové formáty. Držitel ocenění Emmy, který zaznamenal rekordní čísla sledovanosti v desítkách zemí po celém světě. Jedinečné dobrodružství, obrovská výzva a splněný sen v podobě finanční výhry ve výši 2 500 000 Kč. Televize Nova přináší do České republiky druhou sérii největší dobrodružné reality show vůbec – Robinsonův ostrov.

 

Bylo vybráno devatenáct odlišných Čechů, které čeká boj na izolovaném filipínském ostrově. Soutěžící se budou potýkat nejen se svými soupeři, tropickou džunglí, nedostatkem potravy, fyzicky náročnými úkoly, ale také sami se sebou. Na konci boje o přežití, který vyžaduje sílu, vytrvalost, odhodlání i taktické uvažování, bude čekat obrovská úleva a pohádková výhra ve výši 2 500 000 Kč. Tu získá poslední Robinson na ostrově!

Robinsonův ostrov
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov

O formátu

Televizní formát Survivor je reality show, jejíž hlavním principem je vysazení určitého počtu soutěžících na izolovaném místě v exotické divočině. Soutěžící, zpočátku rozděleni do kmenů a později každým sám za sebe, bojují v hrách a soutěžích za účelem získat imunitu proti vyloučení či různé druhy odměn, například potraviny, nářadí, výhody v soutěžích a podobně. Show využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící tajně hlasují na kmenových radách proti jinému členovi kmene.

 

Od určitého momentu se z vypadlých soutěžících stávají členové poroty, kteří na závěr svým hlasováním zvolí vítěze, jenž získá hlavní finanční výhru. Survivor je také unikátním sociálním experimentem, ve kterém se pod tíhou extrémních podmínek projevují skutečné vlastnosti různých typů lidských osobností. Soutěžící mezi sebou za účelem vítězství utvářejí aliance, plánují strategie a intrikují.


Novinky

I druhá řada reality show Robinsonův ostrov se řídí danými pravidly světově úspěšného formátu. Diváci se přesto můžou těšit na několik novinek.


KMENY – Na začátku druhé řady jsou soutěžící nově rozděleni do dvou týmů – ženy a muži. Zda se rozdělí do smíšených kmenů, a jakým způsobem, nebo zůstanou rozděleni na muže a ženy, se diváci dozvědí v průběhu prvních dílů.

 

KMENOVÁ RADA – S novou řadou přichází také nové prostředí pro kmenové rady. Tentokrát je zasazeno do prostředí mohutné skály. Diváci uvidí také tzv. bleskovou kmenovou radu, jejímž účelem je zaskočit nepřipravené soutěžící. O nečekané situace a zvraty se na kmenových radách postarají různé prvky, například dvojité hlasování.

 

IMUNITY – V první řadě se diváci seznámili s týmovou, individuální a skrytou imunitou. Tentokrát se do hry zařadí také dědičná imunita (v případě, že její držitel vypadne, musí ji předat dál do hry), úkolová imunita (soutěžící ji získá za splnění daného úkolu). Ve hře se objeví i falešná imunita, kterou si vyrobí jeden z hráčů, aby zmátl ostatní.

 

Robinsonův ostrov
Zdroj: TV Nova Robinsonův ostrov

 

Kmeny

Ve druhé řadě reality show Robinsonův ostrov je devatenáct soutěžících (deset mužů a devět žen) na začátku rozdělených do dvou týmů – ženy a muži. Zda se rozdělí do smíšených kmenů, a jakým způsobem, nebo zůstanou rozděleni na muže a ženy, se diváci dozvědí v průběhu prvních dílů. Každý kmen reprezentují barva, jméno a znak. Kmen získává jednu kmenovou vlajku, která ho provází celou soutěží a každý soutěžící také elastický šátek (buff), který odpovídá barvě kmene. Jména kmenů, barvy i znaky budou odtajněny v průběhu prvních dílů.

 

Boje a soutěže

Souboje a soutěže v Robinsonově ostrově prověřují soutěžící v několika aspektech - týmovém duchu, síle, vytrvalosti, obratnosti, zručnosti, inteligenci i důvtipu. Hráči proti sobě bojují v soutěžích buď jako kmen proti kmeni, nebo individuálně. Systém her tvoří boje o imunitu, soutěže o odměnu a občasné minihry. Boj o imunitu je velká hra, jejíž vítěz získává imunitu a nemůže tak být vyřazen na příští kmenové radě.

 

V případě, že bojuje kmen proti sobě, odchází na kmenovou radu kmen, který prohrál. Ten pak musí jednoho člena ze svého středu vyloučit. Soutěž o odměnu zajistí vítězi různorodé výhody, například potraviny, nástroje pro založení ohně, rybářské náčiní. Může to být ale také luxusní večeře, teplá sprcha, masáž nebo vzkaz od blízkých. Podobně fungují také minihry, ve kterých se většinou střetnou dva členové konkurenčních kmenů.

 

Boje a soutěže jsou velice pestré, odehrávají se v odlišných prostředích a využívají různé rekvizity a náčiní. Soutěžící musí například balancovat na úzkých kladinách nad mořem, jíst živé živočichy, šplhat do závratných výšek, překonávat překážky a podobně. Každá hra je důkladně otestovaná a precizně připravená.

 

Kmenová rada a imunita

Kmenová rada je rituál, ve kterém soutěžící vyřazují jednoho hráče ze svého středu. Kmenovou radou provází moderátor a ptá se hráčů na aktuální stav v kmeni. Soutěžící následně odchází tajně hlasovat na osamocené místo. Zde napíší na papír jméno toho, koho chtějí vyloučit a svou volbu zdůvodní. Hráč, který získá nejvyšší počet hlasů, musí Robinsonův ostrov okamžitě opustit. Moderátor uhasí jeho louč a tím symbolicky ukončí jeho cestu soutěží. Ostatní soutěžící odchází zpět na svůj ostrov.

 

Ten, kdo má imunitu je v bezpečí. V Robinsonově ostrově soupeří soutěžící nejprve o týmovou imunitu. Vítězný kmen se vyhne kmenové radě a nemusí čelit vyřazení jednoho ze svých členů. Později v show hráči bojují o individuální imunitu. Pro jejího držitele nesmí na kmenové radě nikdo hlasovat. Imunita se odevzdává vždy před začátkem příští hry.

 

V show se také může objevit tzv. skrytá imunita, kterou soutěžící může použít na jakékoli kmenové radě. V případě, že ji využije, nesmí pro něj nikdo hlasovat. Skrytou imunitu můžou soutěžící najít například uschovanou na ostrově nebo získat jako tajnou výhru ve hře. Hráč není povinen ji ukázat ostatním hráčům a může ji také komukoli předat.

 

Porota a vítěz

V určitém momentě se vyřazení soutěžící stávají porotou Robinsonova ostrova a vyčkávají na finálovou kmenovou radu, kde před ně usednou poslední hráči. Porota si vyslechne závěrečnou řeč každého finalisty, ve které zdůvodní, proč právě on by měl získat jejich hlasy a následně se zeptá na doplňující otázky. Poté jsou všichni členové poroty vyzváni, aby tajně hlasovali pro jednoho z finalistů, který si podle nich nejvíce zaslouží vyhrát. Po sečtení hlasů moderátorem je vyhlášen vítěz.

Nova.cz

Diskuze

16.4. | 21:25 jansuk
8
Náhlasit nevhodný komentář
Bude to tak dlouhé, jak dlouho se na to vydržíte koukat
29.3. | 22:53 ripas1414
-30
Náhlasit nevhodný komentář
Absolutni nesmysl,neda se na to koukat!!! Spatna napodobenina kdo prezije!! Bude to stejne dlouhe jako Ulice,jestli tam kazdy dil nekdo pribyde
29.3. | 22:46 ripas1414
-33
Náhlasit nevhodný komentář
Je to absolutni nesmysl,kopirka a jeste se na to neda koukat!!! Bude to trvat stejne dlouho jako Ulice,protoze tam budou porad nekoho posilat